Podgorička policija privela je grupu od 10 osoba zbog sumnje da je povezana s paljenjem vozila dnevnog lista “Vijesti” i još nekoliko drugih krivičnih dela.
Automobili dnevnika “Vijesti” zapaljeni su prošlog leta u tri navrata, u razmaku od mesec i po, na više lokacija u Podgorici.
Serija napada na vozila lista “Vijesti” počela 14. jula kada su nepoznati počinioci, oko 3.00 sata posle ponoći, polili benzinom i zapalila dva službena vozila u blizini prostorija tog dnevnika.
U noći 26. jula dogodio se novi napad – u Maslinama, ispred kuće radnika lista, zapaljen je još jedan ostavljeni automobil redakcije “Vijesti”.
Treći napad desio se 28. avgusta kada je, na parkingu kod Osnovne škole “Pavle Rovinski”, zapaljen kombi redakcije “Vijesti”.






